לא לפספס את הכלים הטובים שקיבלנו

הזמר עמיר בניון מגדולי הזמרים והיוצרים בישראל, פרסם ברשת החברתית פוסט על ספרי הרבי מליובאוויטש - ’ליקוטי שיחות’

מאת: עמיר בניון

 

אחד מענקי האומה לדורותיה הוא הרבי מליובאוויטש. ידוע היה שמעבר להיותו צדיק בעל אהבת ישראל שאין כמותה, ויכולות רוחניות שלא נראו כדוגמתן – גם כמי שהיה בקיא בכל תחומי העולם הגדול.

הוא היה אסטרטג צבאי כפי שגדולים בצה"ל העידו עליו, היה איש מדע ענק, וידע לקשר את התורה אל המציאות ואל האנשים באהבה ובאחריות רבה.

ברצוני לומר לכל מי שיש ביכולתו לעשות משהו בנושא, שבמציאות קשה כמו זו שבה אנו חיים, לא להכניס לבתי ספר תיכונים-חילוניים דווקא את ספר ליקוטי שיחות של הרבי מליובאוויטש, חלקים א'-ד', כדי שיוכלו לסיים את ארבעת הפרקים לפני גיוסם לצה"ל, זה יותר מפספוס המאה, והפסד לכל הנוער בישראל. הפסד שאין לו שיעור.

ארבעת חלקי הספר מחברים אדם לאלוקיו, אל אחיו ואחיותיו, אל האחריות המוטלת עליו כאדם, ואחר כך כאדם יהודי, אל זכות הבחירה שניתנה לו לעשות כל מה שלבו חפץ, ואל היכולת שניתנה לו לשנות ולפעול. אל עיקר המעשה והשמחה, אל הטוב והחכם שבחיים, בדרך אבהית, נטולת פוליטיקה, ללא אבחנה בין נשמה לנשמה, עם דרך סלולה לתיקון המידות, לכיבוד ההורים, האישה, הילדים, לחשיבות האחדות ולדבקות בטוב.

אם בכל תחום אנו נרגשים מהתקדים שנעשה בתחום הנ"ל, ומנסים בכל הכח לפצח ולייעל אותו, קל וחומר בתחום הרעיוני המהפכני התורני-הפילוסופי, השייך לדורנו זה דווקא, שאותו אנו צריכים לפתח ולחקור, כמו אוויר לנשימה. ידוע שדור-דור ודורשיו וכו'. 

וכמו שתוצאות הבחירות האחרונות שיקפו את רצון העם לדאוג לעתיד בטחון ילדיו, אין לי ספק שהמטרה שאני מדבר עליה 
קדושה לא פחות, ואדרבא – רק היא יכולה להבטיח עתיד טוב באמת לילדינו.

באופן אישי, אהיה מוכן להביא מורים שיתנו כמה שיעורי פיילוט מצולמים, בכיתה מסוימת ובתיכון מסוים, שמאן דהוא יבחר, ובמידה ובע"ה זה יצליח לעבור את כל המכשולים, אני בטוח שלא תהיה למשרד החינוך כל בעיה למצוא מורים מוכשרים שיהיו שמחים לעשות את מלאכת הקודש הזאת. 

לסיום, מסקנה: אסור לנו לפספס את הכלים הטובים ביותר שקיבלנו מהאנשים הגדולים ביותר והלגיטמיים ביותר בדורנו, אחרת זה יהיה יותר מכישלון. זה יהיה כמו למנוע מחולה את המזור לו הוא זקוק, או מעיוור את מקל הנחייה שלו. אל לנו לפחד מזה. מדובר במוסר, באהבה ובעיקר בערבות הדדית זה לזה.

שלום ולילה טוב,

עמיר

ותזכרו: ליקוטי שיחות, חלקים א'-ד'.

שתף לחברים

שתף