שינוי בלחיצת כפתור

’טִיפּ לחיים’ - אימון אישי מקורי מחוכמתו של הרבי מליובאוויטש המבוסס על דברי חז"ל במסכת אבות - מאת הרב מנחם זיגלבוים

  • הרב מנחם זיגלבוים, מאמן אישי להצלחה ולמצוינות
  • טיפ לחיים

מאת: הרב מנחם זיגלבוים, מאמן אישי להצלחה ולמצוינות

 

 

 

מִּצְוָה גּוֹרֶרֶת מִצְוָה, וַעֲבֵרָה גוֹרֶרֶת עֲבֵרָה.
שֶׁשְּׂכַר מִצְוָה, מִצְוָה. וּשְׂכַר עֲבֵרָה, עֲבֵרָה. (אבות, פרק ד’ משנה ב’).

 

 

 

פעמים רבות אנשים מגיעים אלי לתהליך אימון אישי כשה’אף’ שלהם ’למטה’. הם ממורמרים, עצובים, חסרי ביטחון עצמי, כועסים על עצמם ועל העולם כולו. כאן אני תוהה לעצמי, מאיפה להתחיל לעזור להם?!

 

החיים שלנו מורכבים ממאורעות שיוצרים שרשרת תגובות. אקח לדוגמה את מוטי, 39, שעובר אצלי תהליך אימון. במשך תקופה הוא חש חוסר הצלחה במקום העבודה. הוא היה מתוסכל מכך שהוא לא מיצה את עצמו ואת כישוריו. בעוד חבריו התקדמו בעבודה, הוא נשאר על מקומו. לא פלא שהביטחון העצמי שלו החל לרדת. "אני לא יוצלח", אמר לי אלף פעמים. זה גם מה שהוא שידר לאשתו מה שפגע ישירות בזוגיות שלו. הוא החל להצטנף בעצמו, וגם הסמכות שלו בעיני ילדיו ירדה. שרשרת שלילית שלא נגמרת. לא קינאתי בו.

 

אם נקביל את ההרגשות השליליות הללו ל"עבֵרה", הוא חווה את העיקרון שנקטו חכמינו "עברה גוררת עברה". הרגשה שלילית גוררת ירידה שלילית נוספת.

 

הדרך הטובה ביותר היא לעצור את הגלגל, ולהתחיל לסובב אותו לצד ההפוך.

 

בעבודה משותפת התחלנו ליצור הצלחות קטנות שיצרו אצל מוטי תחושה טובה שחיזקה אותו והשפיעה ישירות על המוטיבציה שלו לקראת המשימה הבאה. כיוון שהצליח גם בה הוא התחיל קצת לזקוף את הגב. אשתו הופתעה נוכח השינוי, אבל בהחלט שמחה. הוא הגיע לעבודה יותר מחויך ויותר מרוצה. זה הקרין הלאה והוא קיבל ’משוב’ דומה מהמעסיק ומחבריו לצוות.

 

יותר מהקידום שהוא קיבל לאחר שבעה חודשים, אני חושב שעצם התחושה הטובה, העובדה שגבו הזדקף, זה השכר הגדול ביותר שיכול היה לקבל. "שְּׂכַר מִצְוָה - מִצְוָה". עצם התחושה החיובית, היא-היא השכר הטוב שלו. כל השאר - בונוס.

 

ואתם? מה תרצו לשנות?

 

מנחם זיגלבוים, מאמן אישי להצלחה ולמצוינות. eimunmz@gmail.com  ובפייסבוק.

 

שתף לחברים

שתף