שלוחי חב”ד

כמה סניפים יש לחב"ד בעולם וכמה שלוחים יש בהם? ומה קורה אצלנו בישראל? הנתונים שנחשפו בכינוס שלוחי חב"ד השבוע בניו יורק.

"כינוס לצדיקים הנאה להם והנאה לעולם"

השבוע הסתיים בניו יורק הכינוס השנתי של שליחי חב"ד ברחבי תבל. בכינוס השתתפו למעלה 5600 שלוחי הרבי ואורחיהם מכל קצוות תבל. כינוס בו עסקו בסוגיות העומדות במרכז החיים היהודיים בעולם.

 

מפעל השליחות - נתונים

לקראת הכינוס פרסם מרכז השלוחים העולמי נתונים על ההתפתחות הבלתי פוסקת של מפעל ייחודי זה, שאותו ייסד הרבי, כדי לקרב את לבבות ישראל לה’ ולתורתו ולהעניק פינה יהודית חמה ליהודים בכל מקום על פני כדור הארץ.

מספרם הכולל של שליחי חב"ד ברחבי תבל עומד על יותר מ- 4700, והם מקיפים 100 מדינות ברחבי העולם. השלוחים מפעילים ברחבי העולם כ-4000 בתי חב"ד ומוסדות יהודיים. בארה״ב וקנדה בלבד פועלים למעלה מאלף מרכזים, ומתברר שחב"ד היא הגוף המפעיל את המספר הגדול ביותר של קהילות בצפון אמריקה, והוא נתון במגמת עלייה מתמדת.

בישראל פועלים למעלה מ-441 בתי חב"ד ממטולה ועד אילת, המופעלים על-ידי 876 שלוחים, והם מקיימים פעילות יהודית שוטפת לאורך השנה.

הרב משה קוטלרסקי, יו"ר כינוס השלוחים העולמי, אומר כי "חב"ד עומדת היום בחוד החנית בכל הקשור לפיתוח חיים יהודיים ברחבי העולם, וזאת על-ידי פעילות עקבית עם ילדים, בני נוער ומבוגרים. במקומות רבים שלוחי חב"ד הם הקול היהודי היחידי באזורם, דבר שהופך אותם לשגרירי היהדות בכל הקשור להתעוררות האנטישמיות והתחזקות העוינות לישראל בעת האחרונה. שליחי חב"ד רואים חשיבות בהחדרת הגאווה היהודית, לצד מתן מידע לסטודנטים ולציבור היהודי בכלל, כדי לחזק את יכולתם לעמוד במתקפות עליהם".

 

שתף לחברים

שתף