בית התבשיל

אנשים מחטטים בפחי-אשפה בחיפוש אחר שאריות-מזון; בית חב"ד הרצליה לא עובר לסדר היום: לפני כ15 שנה "הקמנו ’בית תבשיל’ המספק מזון חם ומבושל למאות עניים"

הפערים בין עשירים לעניים הולכים ומתרחבים; המעבר לתעשיית הייטק ותוכניות ההתייעלות של התאגידים הגדולים גובים את מחירם הכבד בדמות אלפי אנשים המאבדים את מקור פרנסתם; התקשורת משדרת כתבות מרגשות על משפחות חד-הוריות המתגוררות במרתפים דולפים ועל אנשים המחטטים בפחי-אשפה בחיפוש אחר שאריות-מזון; הציבור המבוסס והשבע מזדעזע לרגע וממהר לחזור לענייניו.

בית חב"ד הרצליה לא עובר לסדר היום. הקמנו 'בית תבשיל' המספק מזון חם ומבושל למאות עניים. אנשים אומללים שהארוחה בבית-חב"ד היא קרש ההצלה האחרון שלהם. בין הסועדים אפשר למצוא מכל הגילאים – גלמודים וזקנים שכוחם תש, עולים חדשים שלא נקלטו כראוי, חולים שכושר העבודה שלהם אבד, ואפילו ילדים ובני-נוער ממשפחות מפורקות.

בית התבשיל מספק מידי יום למעלה מ-300 מנות חמות!!! לקשישים, נכים ובודדים שאין ידם משגת או/ו שאינם מסוגלים להכין לעצמם ארוחה חמה. חלוקת מנות חמות או מזון יבש לניצולי שואה וזקנים.

חלקם אוכלים במקום, וחלקם (מוגבלים, או שלא נעים להם) מקבלים את האוכל הביתה.

כדי לענות על הצרכים של הנזקקים הרבים הצובאים על דלתותינו ולהמשיך את קיום מפעלנו הנותן מענה ותמיכה לאנשים שמוסדות הרווחה לא יכולה או לא יודעת להגיע אליהם אנו זקוקים לעזרתכם.

"כל ישראל ערבין זה לזה", אמרו חז"ל ופירוש הדברים שעל החזקים לדאוג לחלשים. ועוד נאמר – "כל המקיים נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא".

לפרטים נוספים – פנה אלינו לפי הפרטים בעמוד הבית של של האתר, ונשמח לספק לכם פרטים נוספים.

לתרומות לחץ כאן

שתף לחברים

שתף